Impregnaty i lakiery do drewna Tikkurila srebrny Laur Konsumenta dla marki – gratulacje!

Lakiery do drewna oraz impregnaty i farby Tikkurila została nagrodzona w Ogólnopolskim Plebiscycie Popularności Produktów i Usług Laur Konsumenta 2016.

Tikkurila_logo_erraźródło:myfloor.pl
Głównym celem plebiscytu jest uhonorowanie najpopularniejszych marek i produktów w Polsce. Laureaci są wyłaniani na podstawie zbieranych opinii klientów w sondażu telefonicznym oraz internetowym. Wyróżnienia są przyznawane w poszczególnych kategoriach. Dla każdej z nich gromadzone jest minimum 1000 głosów.

Cały czas pracujemy nad tym, by produkty Tikkurila spełniały w pełni oczekiwania klientów. Dlatego obie te nagrody są dla nas szczególnie cenne. Przyznane zostały przecież głosami samych konsumentów, co oznacza, że są oni zadowoleni z naszych farb, impregnatów i lakierów do drewna, a przy tym chętnie polecają je innym. Właśnie to zaufanie ze strony klientów cieszy najbardziej – mówi Karina Zawadzka, brand manager Tikkurila.

W tegorocznej edycji, Tikkurila otrzymała dwa wyróżnienia:

  • złoty Laur Konsumenta w kategorii „Farby
  • srebrny Laur Konsumenta w kategorii „Impregnaty i lakiery do drewna”.

Szczególnie cieszy to że konsumenci dostrzegają w produktach Tikkurila to co jest produktem sztandarowym ochrona drewna. Tradycja w zabezpieczaniu tego znakomitego i szlachetnego materiału budowlanego jest tradycją Tikkurili od ponad 150 lat. Jak na przykład produkt LAKIEROBEJCA DO DREWNA TIKKURILA VALTTI COLOR EXTRA 

Dekoracja drewna

Impregnat jest dostępny w szerokiej gamie trwałych i atrakcyjnych kolorów.  Dekoruje powierzchnię, podkreślając jednocześnie naturalne piękno i strukturę drewna.

Tikkurila Valtti

Podłoże musi być oczyszczone i suche, bez śladów zabrudzenia tłuszczem, olejem, woskiem i innymi nieczystościami oraz pozbawione elementów luźno z nim związanych. Zaleca się stosowanie środków czyszczących oraz przeciwpleśniowych. Do wypełnienia pęknięć, łączeń, otworów po gwoździach itp. należy użyć szpachlówki do drewna dobrej jakości. Wszystkie powierzchnie uprzednio pokryte farbą z połyskiem, bejcowane oraz szpachlowane należy zeszlifować i wyrównać, aby umożliwić odpowiednie wchłanianie Valtti Color Extra przez drewno. Należy sprawdzić, czy okładziny drewniane, deskowania itp. są dobrze przymocowane za pomocą nierdzewnych elementów łączących. Valtti Color Extra nie jest zalecany do stosowania w połączeniu ze szpachlówką na bazie oleju lnianego. Nieosadzające się środki satynujące wysokiej jakości, które tworzą cienką warstwę ochronną, powinny być stosowane zgodnie z instrukcją producenta.

Należy szczególnie ostrożnie przeprowadzić obróbkę wstępną takich gatunków drewna, jak:

  • dąb,
  • teak,
  • cedr,
  • jodła Douglasa,
  • mahoo oraz
  • idigbo,

które zawierają taniny rozpuszczalne w tłuszczach i wodzie. Substancje te, zawarte są w drewnie, mogą wpłynąć negatywnie na proces schnięcia i utwardzania lub osłabić przyczepność do powłok powierzchniowych.

Gruntowanie:

Należy zastosować gruntującą warstwę Valtti Super Guard na wszystkich zewnętrznych powierzchniach drewnianych, które nie były uprzednio poddane obróbce wstępnej lub nasycane próżniowo odpowiednim środkiem konserwującym do drewna. Nakładać obficie w miejscach zakończenia słoi.

W temperaturze +23°C i przy wilgotności powietrza 50% suchość dotykowa po upływie 8 godzin. Nakładanie kolejnej warstwy po upływie 24 godzin.

8-12 m²/l na warstwę, dla szlifowanego, gładkiego drewna, 4-8 m²/l na warstwę, dla tarcicy. Rzeczywista wydajność uzależniona jest od wielu czynników, m.in. od faktury malowanej powierzchni, porowatości oraz zawartości wilgoci w podłożu. Valtti Color Extra może być barwiony według karty kolorów Tikkurila Semi-Transparent Wood Finishes. Ostateczny odcień będzie uzależniony od gatunku drewna oraz pierwotnego koloru podłoża. Valtti Color Extra w wersji bezbarwnej nie jest polecany do użytku zewnętrznego w miejscach narażonych na szczególnie silne działanie promieni słonecznych.

Niemniej gratulacje; złoty w kategorii „farby”, oraz srebrny w kategorii „impregnaty i lakiery do drewna” o których szerzej pisaliśmy tutaj.

convert this post to pdf.